środa, 21 maja 2014

Testowanie: Vita Produkt – Biała perła

Dzięki uprzejmości firmy Vita Produkt na I zlocie blogerek-testerek otrzymałam taki oto zestaw do przetestowania:

 

 


KILKA SŁÓW O PRODUCENCIE:
Firma Vitaprodukt z Warszawy jest największym i najpopularniejszym producentem środków do wybielania zębów w tej części Europy, a przede wszystkim w Polsce. Posiadająca własne laboratoria i naukowców firma Vitaprodukt stawia na innowacyjność, a swoje produkty popiera wieloletnimi badaniami. Do tego dochodzi kwestia popularyzacji i czerpania informacji bezpośrednio w branży stomatologicznej, a także od pacjentów, którzy dokonali już wyboru kupna ich produktów. Tysiące pozytywnych opinii klientów potwierdza fakt, iż cała seria produktów Biała Perła, to numer 1 w stomatologii estetycznej.


KILKA SŁÓW O PRODUKCIE:
SYSTEM WYBIELAJĄCY 10 DNI to nowa propozycja z serii biała perła® znanej ze specjalistycznych produktów do wybielania zębów w warunkach domowych. Jest to pierwszy na rynku polskim preparat oparty o 3-fazową enzymatyczną formułę wybielającą.
SYSTEM oferuje krótką, kompleksową i skuteczną kurację oraz bardzo wygodną formę stosowania.
Nowa 10-dniowa kuracja zajmująca jednorazowo jedynie 10 minut (2 razy dziennie) pozwala osiągnąć efekt wybielenia do 5 ocieni bieli. Produkt zawiera znane z wcześniejszych produktów biała perła® unikalne aplikatory zapewniające idealne dopasowanie do zębów.
3-fazowa formuła wybielająca oparta jest o działanie sekwencyjne trzech żeli – inicjującego, aktywującego i wybielającego. Kompleksowe działanie produktu łączy wysoką skuteczność kuracji z działaniem wzmacniającym szkliwo i dziąsła. SYSTEM jest działa aktywnie na zanieczyszczenia zawarte w szkliwie i jest całkowicie bezpieczny dla zębów i dziąseł. W celu jak najdłuższego utrzymania wybielającego efektu kuracji SYSTEMEM seria biała perła® oferuje pasty i płyn do codziennej higieny zębów i jamy ustnej. Wszystkie produkty biała perła® oparte są o wybielanie enzymatyczne zapewniające łagodne i skuteczne działanie przy codziennym i stałym stosowaniu.
pojemność 50ml
cena: 50 – 90 zł
SPOSÓB UŻYCIA
Przygotowanie do wybielania – faza 0
Formowanie aplikatorów
1.Zagotuj wodę i poczekaj 5 minut , aby ostygła do temperatury 80C.
Aby uniknąć poparzenia ust lub dziąseł , sprawdź czy woda nie jest zbyt gorąca.
2.Trzymając aplikator za uchwyt zanurz go w gorącej wodzie na 5-10 sekund.
Po kilku sekundach aplikator stanie się mętny i na tyle miękki, że można będzie łatwo dopasować go do kształtu zębów. Uwaga: zbyt długie trzymanie aplikatora w gorącej wodzie może spowodować jego uszkodzenie.
3. Po wyjęci aplikatora z gorącej wody odczekaj chwilę , aby uniknąć poparzenia dziąseł , a następnie umieść miękki aplikator na dolnych zębach. Zaciśnij lekko szczękę i dokładnie dociśnij palcami i językiem do zębów, żeby dopasować aplikator do ich kształtu. Formowanie zakończ w ciągu 30 sekund. W celu uzyskania zadowalającego rezultatu można tę czynność powtórzyć 1-3 razy.
4. Uformowany i utwardzony aplikator włóż ponownie do ust i sprawdź czy nie uciska lub nie jest za długi. Zbyteczne lub uciskające części i uchwyt można odciąć.
5.Powtórz czynności z punktów 1-4 przy drugim aplikatorze na górnych zębach.
 
 
Tuba nr 1 – ŻEL INICJUJĄCY – faza 1
 
1. Wyciśnij ok. 1 ml (1 cm) żelu na szczoteczkę do mycia zębów. Zaleca się stosowanie miękkiej szczoteczki.
2. Dokładnie umyj zęby ze wszystkich stron. Mycie powinno trwać 2 minuty.
3. Wypłucz zęby i jamę ustną wodą.
 
Pojemnik nr 2 – ŻEL AKTYWUJĄCY – faza 2
 
1. Wykonaj najpierw napełnianie aplikatorów punkt 1 z fazy 3.
2. Po otwarciu pojemnika nr 2 pokręć dolną częścią , tak aby żel nasączył pędzelek.
3. Dokładnie pokryj żelem przednią powierzchnię wszystkich zębów.
4. Na pokrycie żelem wszystkich zębów potrzeba kilka napełnień pędzelka.
5. Staraj się nie nakładać żelu na dziąsła i nie dotykaj ustami zębów.
6. Nie zamykaj ust i przystąp natychmiast do nakładania aplikatorów – Punkt 2 z fazy 3.
 
Tuba nr 4 – ŻEL WYBIELAJĄCY – faza 3
 
1.Wyciśnij ok. 1 ml żelu do aplikatora. Rozprowadź żel równomiernie wewnątrz aplikatora po stronie przedniej części zębów (użyj łyżeczki do herbaty lub plastykowej szpatułki). Napełnij żelem również drugi aplikator.
2. Nałóż (kolejno) oba aplikatory z żelem na zęby. W ranie potrzeby nadmiar żelu wyciekającego z aplikatora wytrzyj chusteczką lub wypluj.
3. Aplikatory pozostaw na zębach przez 5-10 minut.
4. Po zdjęciu aplikatorów umyj zęby szczoteczką żelem pozostałym na zębach. Wypłucz zęby i jamę ustną wodą. Przez 30 minut nie jedz i nie pij niczego oprócz czystej wody.
Pastę do zębów Biała Perła należy stosować 2-3 razy dziennie szczotkując przez minimum 2 minuty, zachowując tendencję iż każdą ćwiartke dokładnie czyścimy przez 30 sekund. Ze względu na enzymatyczny sposób działania Białej Perły, do szczotkowania możemy użyć każdej szczoteczki, czyli nie ważne jest czy jest to szczoteczka manualna, elektryczna, soft czy medium.
 
 
 
MOJA OPINIA:
PLUSY
+ 1 dodatkowy aplikator
+ etui na aplikatory
+ aplikatory dobrze dopasowują się do zębów
+ możliwość docięcia aplikatorów tak, żeby wygodnie leżały w ustach
+ widoczne wybielenie
+ wszystkie produkty w jednym zestawie
+ instrukcja obsługi w pudełeczku
+ Krótki czas aplikacji
+ Krótki czas całej kuracji
+ działa remineralizująco na szkliwo
+ łatwy opis stosowania
+ wygodne aplikatory
+ wygodne tubki past
MINUSY
- moje zęby stały się wrażliwe na ciepło i zimno
 
 
 
Przed wybielaniem: Po wybielaniu:

MOJA OGÓLNA OPINIA:


Nie wiem czy zdecydowałabym się ponownie wybielać zęby,ale jestem bardzo mile zaskoczona efektami. Niestety trochę doskwiera mi nadwrażliwość zębów, co jest nieco męczące.
Niemniej moje zęby z 3 zmieniły odcień na 9 z czego jestem niesamowicie zadowolona, bo nie musiałam chodzić na wybielanie do dentysty tylko ładnie wybieliłam zęby w domowym zaciszu. Nadwrażliwość nie musi się pojawiać u każdego, moje zęby zawsze w jakiś sposób były podatne na zmiany temperatury.
Więcej o produkcie na stronie:
http://bialaperla.com.pl/
Zestaw do testów otrzymałam w ramach współpracy z firmą Vita Produkt. Fakt ten nie wpłynął na moją opinię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz