środa, 21 maja 2014

Testowanie: Mariza – puder ryżowy

Dzięki uprzejmości firmy Mariza, która była jednym ze sponsorów Pierwszego Zlotu Blogerek Testerek otrzymałam taki prezencik do przetestowania:

Kilka słów o firmie Mariza:
Wytwórnia Kosmetyków Mariza jest polską, rodzinną firmą powstałą w 1988 roku. Obecnie nasza siedziba znajduje się w Rząsce koło Krakowa, na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej i dzięki szczególnej dbałości o ochronę środowiska, dobrze wkomponowała się w pejzaż okolicy.
Od początku istnienia firmy produkty Marizy oparte są przede wszystkim na składnikach naturalnych, zgodnie z naszym mottem „Świat piękna i natury”. Ich receptury opracowujemy w oparciu o najnowszą wiedzę kosmetologiczną we własnym laboratorium badawczo-rozwojowym. Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi producentami surowców kosmetycznych, którzy dostarczają nam wysokiej klasy komponenty kosmetyczne z atestami oraz certyfikatami analizy. Dla bezpieczeństwa konsumentów przeprowadzamy szereg testów i badań zapewniających ścisłą kontrolę i wysoką jakość naszych produktów. Podlegają one badaniom dermatologicznym i aplikacyjnym w wyspecjalizowanych, niezależnych instytucjach. Wszystkie nasze wyroby są przebadane dermatologicznie i mikrobiologicznie. Nie są testowane na zwierzętach.

Kilka słów o produkcie:
Wyjątkowo lekki i ultradelikatny puder sypki tworzy niewidzialną warstwę, która skutecznie matuje i utrwala, wcześniej nałożony podkład, aby makijaż wyglądał świeżo przez cały dzień. Najlepszy efekt uzyskasz nakładając puder ryżowy za pomocą puszka.
Ryż ma bardzo duże zdolności absorpcyjne, dzięki czemu skutecznie pochłania sebum i matuje skórę na wiele godzin. Mikroskopijne, lekko transparentne cząsteczki pudru nie posiadają właściwości kryjących, czyniąc produkt bardzo uniwersalnym.

Pojemność: 5g
Cena: 17,50zł


MOJA OPINIA:
+ bardzo ładne, plastikowe, okrągłe odkręcane pudełeczko
+ w środku materiałowy wacik do nakładania pudru
+ wewnątrz sitko, które pozwala na dozowanie pudru
+ puder sypki, lekki
+ dobrze zmielony puder, bez grudek
+ zapach prawie nie wyczuwalny
+ puder jest biały, ale po nałożeniu robi się transparentny, nie zmienia koloru fluidu
+dobrze matuje
+utrwala makijaż
+ bardzo wydajny
+ dobra cena
+ nie podrażnia ani nie uczula (przynajmniej mnie)
- niestety w składzie jest zbyt dużo chemii :(Ogólna opinia:
Puder jest bardzo dobry jeśli chodzi o utrwalenie makijażu. Dobrze również matuje i długo się trzyma. Jego zaletą jest także to, że jest raczej bezzapachowy. Podoba mi się również jego małe, sprytnie opakowanie z puszkiem :)
Mimo wszystko opinia na temat tego pudru jest bardzo pozytywna :)

Kosmetyk do testów otrzymałam w ramach współpracy z firmą Mariza . Fakt ten nie wpłynął na moją opinię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz