środa, 21 maja 2014

Testowanie: Siedmioróg – Transgresje Moniki Wetter” – Agnieszka RahozaDzięki uprzejmości firmy Siedmioróg, która była jednym ze sponsorów Pierwszego Zlotu Blogerek Testerek, dostałam 3  książeczki:„Transgresje Moniki Wetter” – Agnieszka Rahoza,
„100 zabaw dla dzieci 2-letnich”
oraz „Artur czarodziej” – Daniel Joris.

 Słówko o Wydawnictwie Siedmioróg :)
Siedmioróg istnieje od 1990 roku. Podczas swojej dwudziestoletniej historii stworzono w nim i wydano ponad 5000 tytułów z literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także kilkadziesiąt płyt audio. Rocznie wydawnictwo publikuje około 300 nowych tytułów. W 2010 roku w aktywnym katalogu wydawnictwa utrzymuje się 800 tytułów. Na szczególne wyróżnienie zasługują bestsellery polskiej literatury dla dzieci i młodzieży (Encyklopedia nastolatkiKarolciaPlastusiowy pamiętnikSeria limitowanaSto bajek), niezwykle popularne licencje zagraniczne (GarfieldScooby-dooBakuganLoonely TunesBatman), a także cała gama książek edukacyjnych i popularnonaukowych tworzonych dla polskich dzieci, a eksportowanych do różnych krajów Europy (serie:Encyklopedie dla dzieciKształcące naklejankiNasza szkoła). Należy dodać, że twórczy zespół redakcyjny Siedmioroga jest od kilku lat cenionym partnerem projektów B2B (płyty audio, książki i broszury dla dzieci, przewodniki). Poza tym, że jest wydawcą książek i płyt, Siedmioróg prowadzi także szeroko zakrojoną dystrybucję swoich książek, docierając bezpośrednio do około 1000 księgarń na terenie całego kraju, zaopatrując księgarnie indywidualne, sieci księgarskie (Matras) i sieci handlowe (Auchan, Carrefour, Intermarche, Kaufland, Leclerc, Macro, Tesco). W 2009 roku przychody ze sprzedaży książek wyniosły w Siedmiorogu ponad 12 milionów złotych.

Na początek przedstawię „Transgresje Moniki Wetter” – Agnieszki RahozyOd wydawnictwa:
Współczesna Warszawa. W tętniącej życiem metropolii mieszka 39-letnia Monika. Popadająca w stagnację i niezbyt ambitna kobieta wydaje się pogodzona ze swoim losem. „Oto ja – pani w średnim wieku bez perspektyw” – mówi sama o sobie. Jest bierna, podporządkowana innym, nie wykorzystuje swojego potencjału. Ogranicza się do obserwacji, które prowadzą ją do wielu gorzkich, a nieraz zabawnych przemyśleń.
Monika to dzisiejszy Kopciuszek. Autorka bawi się konwencją znanej baśni, stąd na kartach powieści pojawia się przyrodnia siostra, która wiedzie szczęśliwe i poukładane życie, a także macocha – prawdziwa wiedźma. Jednak opowieść o Kopciuszku w wydaniu Agnieszki Rahozy różni się od pierwowzoru w kilku istotnych szczegółach. W jej wersji macocha i siostra próbują pomóc podstarzałej pannie, która pędzi smutny żywot w cieniu wieloletniego partnera – egoisty i korporacyjnego karierowicza. Splot nieszczęśliwych zdarzeń spowoduje, że Kopciuszek stanie do walki. Tyle, że wygraną nie jest bilet wstępu na bal, gdzie czeka wymarzony książę z bajki, ale upajający smak wolności.
Pouczającazabawna i pikantna książka!
Od siebie mogę dodać, że opowieść ukazuje jak bardzo różnią się od siebie kobieta i mężczyzna. Wynikają z tego różne konflikty i nieporozumienia. Jest to  opowieść o Kopciuszku naszych czasów, jednak brakuje temu Kopciuszkowi prawdziwego księcia, którego przeciwieństwem jest egocentryczny partner Moniki, od dziewięciu lat nie mogący się zdecydować na oświadczyny.
Ciężko Monice być z tym „księciem”, ale ciężko jej również zdecydować się na odejście, na życie samej.
To powieść, która opisuje aktualne problemy współczesnych kobiet, które chcą być samodzielne i kroczyć przez życie własnymi drogami, ale w głębi serca tęsknią do poukładanego życia i stworzenia rodzinnego gniazdka.
Czy naszemu Kopciuszkowi uda się odnaleźć siebie i zawalczyć o własne, prawdziwe szczęście?
O co chodzi z romansem z przystojnym Włochem? Czy to on okaże się prawdziwym księciem z bajki?
Gorąco polecam „Transgresje Moniki Wetter” – Wspaniała lektura na relaks przy kubku kakao w deszczowy wieczór :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz