środa, 21 maja 2014

Testowanie: Siedmioróg – Artur CzarodziejDzięki uprzejmości firmy Siedmioróg, która była jednym ze sponsorów Pierwszego Zlotu Blogerek Testerek, dostałam 3  książeczki:


„Transgresje Moniki Wetter” – Agnieszka Rahoza,
„100 zabaw dla dzieci 2-letnich”
oraz „Artur czarodziej” – Daniel Joris.

 Słówko o Wydawnictwie Siedmioróg :)
Siedmioróg istnieje od 1990 roku. Podczas swojej dwudziestoletniej historii stworzono w nim i wydano ponad 5000 tytułów z literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także kilkadziesiąt płyt audio. Rocznie wydawnictwo publikuje około 300 nowych tytułów. W 2010 roku w aktywnym katalogu wydawnictwa utrzymuje się 800 tytułów. Na szczególne wyróżnienie zasługują bestsellery polskiej literatury dla dzieci i młodzieży (Encyklopedia nastolatkiKarolciaPlastusiowy pamiętnikSeria limitowanaSto bajek), niezwykle popularne licencje zagraniczne (GarfieldScooby-dooBakuganLoonely TunesBatman), a także cała gama książek edukacyjnych i popularnonaukowych tworzonych dla polskich dzieci, a eksportowanych do różnych krajów Europy (serie:Encyklopedie dla dzieciKształcące naklejankiNasza szkoła). Należy dodać, że twórczy zespół redakcyjny Siedmioroga jest od kilku lat cenionym partnerem projektów B2B (płyty audio, książki i broszury dla dzieci, przewodniki). Poza tym, że jest wydawcą książek i płyt, Siedmioróg prowadzi także szeroko zakrojoną dystrybucję swoich książek, docierając bezpośrednio do około 1000 księgarń na terenie całego kraju, zaopatrując księgarnie indywidualne, sieci księgarskie (Matras) i sieci handlowe (Auchan, Carrefour, Intermarche, Kaufland, Leclerc, Macro, Tesco). W 2009 roku przychody ze sprzedaży książek wyniosły w Siedmiorogu ponad 12 milionów złotych.

Dzisiaj pragnę przedstawić Wam książkę pt. „Artur Czarodziej” autorstwa Daniela Joris’a.

Kilka słów od wydawcy:
Moje spotkanie z książką o małym czarodzieju Arturze zaowocowała miłością od pierwszego wejrzenia. Od razu zapragnąłem opowiedzieć tę historię swoim dzieciom, a także wszystkim dzieciom w Polsce. Urzekła mnie doskonale pomyślana i mistrzowsko skonstruowana intryga, bo czy można sobie wyobrazić opowieść bardziej fascynującą niż ta historia chłopca, który potrafi zmieniać się w różne zwierzęta i pozostając jednocześnie sobą, umie jednocześnie włączyć się w rytm życia swoich niecodziennych towarzyszów przygód? Czy można stworzyć sympatyczniejszego i bardziej godnego naśladowania bohatera niż Artur, który pragnie poznawać świat i gotów jest na każde ryzyko, żeby pośpieszyć na ratunek przyjaciołom? Oczarowała mnie też znakomita oprawa graficzna książki, w której ilustracje są tak pełne treści, że napisanie do nich opowieści było dla mnie przyjemnością, niczym taniec do pięknej muzyki. Trzeba przy tym pamiętać, że w tej książce tekst nie wyczerpuje wszystkich treści, jakie są zawarte w ilustracjach. Kiedy będziemy czytać dziecku o przygodach Artura i jego przyjaciela Myszorka wśród zwierząt, ono samo wypatrzy w obrazkach jeszcze wiele innych zdarzeń i historii.
` Tomasz Michałowski
Książka „Artur Czarodziej” powstała w Belgii. Napisał ją Daniel Joris, a zilustrował Gauthier Dosimont, jeden z najbardziej znanych na świecie twórców komiksów i książek dla najmłodszych dzieci. Historia Artura czarodzieja została na nowo opowiedziana po polsku przez Tomasza Michałowskiego. 
Również moim skromnym zdaniem, książeczka o Arturze czarodzieju jest magiczna :). Mój synek raz po raz jest zafascynowany tymi opowiadaniami, gdy mu czytam i pcha się na kolana, żeby zobaczyć wszystkie ilustracje. 
Bardzo lubi Artura:). Książeczka jest prześliczna i zwraca uwagę nawet tych starszych dzieci oraz dorosłych. Od samego początku spodobała mi się bardzo. Plusem dla niej jest też to, że ma twardą okładkę i nawet gdy jest ciągle używana, nie widać tego po niej :). 
Bardzo spodobał mi się pomysł autora, żeby po każdym opowiadaniu zrobić taki mini sprawdzian z uważnego czytania :).  Znajdują się tu krótkie pytania do dziecka z tekstu, który usłyszało. Pytania nie są trudne, wręcz bardzo przyjemne i każde dziecko bez trudu odgaduje odpowiedzi :). 
Jest to kolejna książka wydawnictwa Siedmioróg, która moim zdaniem jest godna polecenia każdej mamie oraz każdemu dziecku :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz