niedziela, 27 lipca 2014

DERMASOVA na pomoc Atopikom :)

Kilka dni temu dostałam przesyłkę od firmy DERMASOVA.         


       Zacznę może od tego co to jest ATOPIA?

Istota atopii polega na łatwym powstawaniu u chorego IgE skierowanych przeciwko (zwykle kilku) źle znoszonym substancjom. A zatem atopia wiąże się z pierwszym mechanizmem immunologicznym, czyli z alergią natychmiastową.
Jest to jednak pojęcie węższe, nie każdy więc alergik wytwarzający IgE może być uznany za atopika. 

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, ale restrykcyjne przestrzeganie profilaktyki (unikanie czynników drażniących oraz prawidłowa pielęgnacja), a także przeprowadzenie pełnej diagnostyki alergologicznej, żeby wykluczyć potencjalne alergeny ze środowiska osoby chorej, może sprawić, że chory przez wiele lat cieszyć się będzie stabilnym stanem skóry. Z doświadczenia wiem, że wcielenie w życie zasad nie jest takie trudne i po pewnym czasie wchodzi w nawyk, tak jak np. codzienne mycie zębów.
Oczywiście są osoby chore ze zmianami zapalnymi skóry, które nie poddają się łatwo leczeniu. Niemniej jednak wiele osób, może odczuć ulgę, w sytuacji kiedy konsekwentnie będzie przestrzegać zasad postępowania w atopową skórą. Dla wszystkich AZS jest problemem do pokonania, od nas i naszego organizmu, a także od postępów medycyny w badaniu tej choroby zależy, w jakim zakresie każdy chory będzie mógł ją pokonać.Materiał Evolon®, z którego uszyte są produkty DERMASOVA, ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale. Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędna, w celu wykluczenia nadkażenia m.in. bakteryjnego, które jest częste przy atopowym zapaleniu skóry.


Celem firmy jest zaproponowanie rodzicom dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry takiej bielizny nocnej, która wspomaga leczenie chorej skóry (azs u dzieci). Proponujemy rodzicom odzież dla atopika o sprawdzonym działaniu antyroztoczowym oraz zapobiegającym rozwojowi grzybów i bakterii na skórze – właściwości Evolon® w tym zakresie nie budzą żadnych wątpliwości. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty.
 
W leczeniu atopowego zapalenia skóry nie bez znaczenia jest wsparcie emocjonalne dziecka, badania naukowe wskazują bowiem na fakt, że AZS u dzieci pogłębia się w wyniku stresu. Noszenie piżamki, która nie będzie kojarzyć się z bandażami, może wspomóc dziecko w trudnym procesie choroby. Dzięki temu nie jest ono narażone na to, że jego życie będzie wypełnione samym procesem leczenia skóry – największego z naszych organów.


Dostałam również książeczkę dla dzieci


Oraz zakładkę i  wizytówkę MAG 

Evolon® to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS), a także na inne schorzenia skóry, także związane z alergią na roztocza kurzu domowego!

Dzięki swej niezwykle gęstej strukturze zbudowanej z ciasno splecionych mikrowłókien, Evolon® tworzy warstwę ochronną przeciw alergenom wytwarzanym przez roztocza.
Właściwości materiału Evolon® wspomagają proces zdrowienia skóry są następujące:
  • materiał nie ma warstwy ochronnej, a więc bielizna nie szeleści i nie podrażnia skóry, jest bardzo wygodna, miękka w dotyku, oddycha i jest delikatna, nie daje efektu „sztywności”,
  • nie jest poddawany zabiegom chemicznym, które mogłyby mieć wpływ na zdrowie i które mogłyby powodować, że po kilku praniach jego właściwości mogłyby zniknąć.
  • nie wydziela żadnych substancji chemicznych w procesie użytkowania, które mogłyby wpływać w sposób szkodliwy na skórę,
  • chroni przed alergenami, związanymi z roztoczami, a także zapobiega rozwojowi grzybów, a poprzez obecność włókien srebra (5%) wspomaga działanie antybakteryjne na skórę.

Dostałam rękawiczki w rozmiarze M - idealne dla moich rąk. 


Materiał antyroztoczowy
Evolon® to doskonała ochrona przeciwko alergenom wytwarzanym przez roztocza kurzu domowego.
Zdolność materiału Evolon® do filtracji wynika z jej gęstej zwartej struktury utworzonej z ciasno splątanych mikrowłókien. Nawet bardzo małe cząsteczki alergenów roztoczy pozostają pod warstwą tkaniny Evolon® i nie mają kontaktu z osobą cierpiącą na alergię.
Osiągnięcie takiego stopnia ochrony nie wymaga ani stosowania „plastikowej” powłoki, ani dodatkowych zabiegów chemicznych.
Materiał oddychający
Evolon® oddycha, tzn. przepuszcza parę wodną, dzięki temu, że niezwykle delikatne mikro-włókna tworzą miliony „mikro”-kanalików, które umożliwiają przepływ powietrza. Mikro-włókna zapewniają także doskonałą gospodarkę wilgotnością: woda tak jak i pot jest pochłaniana przez Evolon®, a następnie matewriał bardzo szybko wysycha usuwając płyn ze skóry.
Materiał „czysty” mikrobiologicznie
Certyfikaty nadane materiałowi Evolon® potwierdzają jego skuteczność w walce z rozwojem grzybów oraz nadkażeniami bakteryjnymi ze względu przede wszystkim na obecność w tkaninie włókien srebra (5%), których właściwość antybakteryjna została potwierdzona w licznych badaniach naukowych.
Szybko wysycha
Dzięki dużej powierzchni wewnętrznej utworzonej przez mikro-włókna, w kontakcie z powietrzem Evolon® schnie bardzo szybko.
Pranie w wysokich temperaturach
Sam materiał Evolon® może być wielokrotnie prany w temperaturze do 95°C. Maksymalne temperatury prania mogą się różnic w zależności od produktu finalnego. Oznacza to, iż pokrowce przeciwroztoczowe z materiału Evolon® mogą być prane w temperaturze do 95°C.
Zaufanie i satysfakcja
Evolon® oznacza wygodę i łatwość użycia, skuteczność i zadowolenie klienta. Evolon® to „komfort” ponieważ jest lekki, delikatny i miękki.
Przyjazny dla środowiska
Evolon® jest trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć wpływ odpadów na nasze otoczenie.
Materiał Evolon® nie zawiera ani kleju, ani rozpuszczalnika. Nie powoduje ona podrażnień skóry. Evolon® nie zawiera PCV. Jej podstawowymi składnikami są poliester, poliamid i woda. Stosowane w normalnych warunkach, są one trwałe i bezpieczne dla zdrowia człowieka i dla środowiska.


Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA
pomagają osobom dorosłym pielęgnować podrażnioną skórę dłoni

Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA wspomagają walkę z chorobami skóry, w szczególności z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Mogą pomóc osobom uczulonym na roztocza, czy chorującym na inne choroby skóry, w tym na wyprysk z podrażnienia.
DERMASOVA ma właściwości antyalergiczne i jest całkowicie bezpieczną metodą wspomagającą leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla skóry cierpiącej z powodu atopowego zapalenia skóry i wyprysku z podrażnienia.

Rękawiczki_PielęgnacyjneF
DERMASOVA
Rękawiczki Pielęgnacyjne
Rozmiar:
(S) – (XL)
Wariant:
Damski / Męski
Rękawiczki_PielęgnacyjneM

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, o podłożu immunologicznym. Wraz z wiekiem może się zmieniać postać jej objawów i tak dla wieku dorosłego zmiany skórne maję tendencję do ograniczania się. Występowanie zmian jest charakterystyczne: zgięcia stawowe, okolice nadgarstków, kostek, szyja, głowa. Bardzo wielu chorych w dorosłym wieku cierpi także z powodu wyprysku dłoni z podrażnienia.
Mother holding hand of child Z badań wynika, że wyprysk kontaktowy dotyczy przede wszystkim kobiet między 20 a 40 rokiem życia. W fazie przewlekłej choroby największym problemem jest złuszczanie i suchość skóry. Wyprysk kontaktowy na dłoniach rozwija się głównie w tych miejscach gdzie naskórek jest cienki tj. w okolicach między palcami oraz na grzbietowych powierzchniach dłoni. U osób, które ze względu na wykonywany zawód, stykają się z dużą ilością czynników drażniących dochodzi do powstania kontaktowego wyprysku zawodowego.
Leczenie wyprysku z podrażnienia polega – poza prawidłową pielęgnacją skóry atopowej – na unikaniu alergenów, środków drażniących oraz stosowaniu miejscowych preparatów glikokortykosteroidowych. Właśnie ze względu na konieczność prawidłowej pielęgnacji skóry i unikanie alergenów powstały DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne. Badania naukowe potwierdzają bowiem duży wpływ alergenów powietrznopochodnych na powstanie, utrzymanie lub zaostrzenie objawów atopowego zapalenia skóry. Często w pracy zawodowej nie możemy zupełnie wyeliminować czynników drażniących, zmiany skórne nawracają. Poprzez noszenie odpowiednich rękawiczek w godzinach nocnych jesteśmy w stanie wspomóc leczenie chorej skóry i nie dopuścić do nadkażenia bakteryjnego, które jest częste w takich przypadkach i przedłuża leczenie skóry.
Pierwsze rękawiczki trafiły do mnie, ponieważ nie radziłam sobie z pielęgnacją skóry dłoni w trakcie długiego zaostrzenia AZS. DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne zostały uszyte z materiału Evolon®, (waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5%) ze względu na jego antyroztoczowe i antybakteryjne działanie na skórę, zapewniające jednocześnie przepływ powietrza. Rękawiczki stosowałam na noc wraz ze smarowaniem skóry emolientami w każdym przypadku zaostrzenia. Efekt stosowania rękawiczek był bardzo dobry, przestałam się drapać w nocy, a stan skóry moich dłoni nie pogarszał się, zmiany skórne ulegały złagodzeniu.

photo of the palms mothers, fathers and children close isolated on whiteMateriał Evolon® ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale. Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Właściwości antybakteryjne tkaniny zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy). Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędną częścią leczenia.
DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne stanowią uzupełnienie ochrony skóry, szczególnie w sytuacji kiedy na co dzień z powodów zawodowych nie jesteśmy w stanie wyeliminować czynników drażniących. Naszym celem jest zaproponowanie dorosłym osobom, które cierpią z powodu atopowego zapalenia skóry i innych chorób skóry, dodatkowego, oprócz konwencjonalnego leczenia, sposobu wspomagania leczenia chorej skóry.
Właściwości Evolon® w zakresie ograniczenia kontaktu z alergenami nie budzą żadnych wątpliwości. Jedną z najważniejszych cech tego materiału jest fakt, że bez obawy dla jej użytkowych wartości można ja prać nawet w 95 stopniach, co skutecznie zabija bakterie i roztocza. Evolon® jest materiałem bardzo miękkim, co dodatkowo wpływa na komfort noszenia, ponieważ jego kontakt ze skórą nie powoduje dodatkowych niepotrzebnych podrażnień skóry.Rękawiczki DERMASOVA są bardzo miłe w dotyku, są bardzo delikatne oraz co ważne nie mają żadnego zapachu. Noszenie rękawiczek nie jest uciążliwe, a nawet nosi się je przyjemnie jeśli dobierze się odpowiedni rozmiar rękawiczek


Rozmiary i ceny znajdziemy tu ---> Tabela rozmiarów wraz z cennikiem 

Rękawiczki posiadają właściwości antyalergiczne. Nie podrażniają a wręcz pomagają w leczeniu różnych stanów zapalnych skóry, podrażnienia czy wypryski. 

Rękawiczki są rewelacyjne, bo pomagają nawet na zwykłe wysuszenie skóry.


DERMASOVA obecnie prowadzi akcję

„DERMASOVA Sprawdź, że działa!” 

w ramach której przesyłają nieodpłatnie Małym Alergikom DERMASOVA Rękawiczki Dziecięce.

Jedynym warunkiem jest potwierdzenie mailowe choroby dziecka. 

 


http://www.dermasova.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz